قوانین آموزشی در نروژ | بلاگ

قوانین آموزشی در نروژ

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

قوانین آموزشی در نروژ

در هر کشوری بنابه اقتضای شرایط، مانند هر امر دیگری، مجموعه ای از قوانین و مقررات، مثل طول دوره های آموزشی و شرایط تحصیل در نروژ ، نحوه تدریس دروس، زبان رسمی برای آموزش، تقسیم بندی مقاطع مختلف تحصیلی و غیره، برای نظام آموزشی، تعریف شده است. 

نظام آموزشی نروژ

کشور نروژ، نیز همانند سایر کشورها، تابع قوانین متبوع خود می باشد. در  وهله اول، به عنوان یک قانون کلی، در نظام آموزشی نروژ این منطقه، باید گفت که دو زبان رسمی Bokmal  و Nynoask به عنوان زبان آموزشی در نظر گرفته شده است. هر شهر، در انتخاب یکی از این دو زبان جهت آموزش های تحصیلی، مختار است.
همچنین می توان از نظر  ساختار پایه های تحصیل در نروژ ، نظام آموزشی این کشور را، به دوبخش پیش دانشگاهی و تحصیلات آکادمیک، تفکیک کرد. دوره آموزش پیش دانشگاهی، خود،شامل،آموزش پایه،آموزش ابتدایی،آموزش مقدماتی متوسطه و آموزش تکمیلی متوسطه و همچنین آموزش فنی و حرفه ای، می باشد. سن شروع و پایان این آموزشها در ویزای تحصیلی نروژ  تقریبا 6 تا 19 سالگی است.

سال تحصیلی در نروژ

سال تحصیلی در این کشور، 190 روز بوده که هر کلاس به طور میانگین 45 دقیقه در نظر گرفته شده است.این مقاطع که به عنوان مقاطع آموزش اجباری، شناخته می شوند، هیچ هزینه ای برای دانش آموزان، نداشته، و کاملا رایگان است.

دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در  نروژ

در رابطه با نظام قوانین آموزشی دانشگاه های نروژ ، می توان به سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، اشاره نمود. زبان اصلی آموزش در این دوره ها، شامل زبانهای نروژی و انگلیسی می شود. مدت زمان مقطع کارشناسی به صورت میانگین و هزینه زندگی در نروژ چهارسال،کارشناسی ارشد، دو سال، و دکترا 3سال در نظر گرفته شده است.چنانچه دانشجویان غیر متبوع، قصد ادامه تحصیل در مراکز علمی این کشور را داشته باشند، باید اقدام به اخذ ویزای دائمی نروژ از سفارت های این کشور نموده و کاملاً به زبان نروژی و انگلیسی مسلط باشند. 

خدمات دانشگاهها

این دانشجویان، می توانند از خدماتی مثل: تحصیل رایگان در نروژ تهیه مسکن دانشجویی، خدمات مراقبتی کودکان افراد دانشجو در مهد کودکها، سلف سرویس های دانشگاهی بهره مند شوند.دانشگاهها موظف به ارائه آموزش مبتنی برتحقیق و پژوهش و منطبق با استاندارد های عالی جهانی، هستند. در این کشور،قوانین خاصی جهت آموزش معلمان دوره های مختلف تحصیلی نیز، در نظر گرفته شده است.به عنوان مثال، برای معلمان پیش دبستانی و ابتدایی،گذراندن آموزش سه ساله در کالج های آموزشی،برای گرفتن مدرک Frskolelaerer به عنوان قانون شناخته شده است.گذراندن دوره هایی مشابه این، برای معلمین متوسطه و اساتید آموزش عالی نیز در نظر گرفته شده است که از جمله      می توان به الزامی بودن مدرک دکترا برای تمامی اساتید دانشگاهی اشاره کرد.
 
شرايط تحصيل در نروژ,تحصيل رايگان در نروژ,تحصيل در نروژ,هزينه تحصيل در نروژ,ادامه تحصيل در نروژ,اعزام دانشجو به نروژ,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 3 تاريخ : يکشنبه 1 بهمن 1396 ساعت: 21:07