شهریه دانشگاه در ایتالیا | بلاگ

شهریه دانشگاه در ایتالیا

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

شهریه دانشگاه در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا بستگی به ان دارد که شما بخواهید در دانشگاه های دولتی ایتالیا تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی. شهریه ی دانشگاه های ایتالیا در مقایسه با دانشگاه های خصوصی کم تر است. در دانشگاه های ایتالیا هزینه ی تحصیل در  دانشگاه های دولتی با توجه به مقطع تحصیلی و رشته ی فرد متفاوت است. اما به طور کلی شهریه ی دانشگاه های درجه دو در ایتالیا در طول یک سال 850 تا1000 یورو است که این مبلغ به پول ایران برابر با 4 میلیون و 4 میلیون و 700 است. اما این مبلغ در دانشگاه های معروف و مطرح ایتالیا به پول ایران برابر با چهار میلیون و 700 هزار تومان می باشد. 

در دانشگاه های خصوصی هزینه متفاوت تر و به دنبال ان بیشتر از دانشگاه های دولتی است. این هزینه به طور میانگین بین 6000 تا20000 یورو متفاوت است. 

هزینه های دیگر

علاوه بر هزینه های زندگی در ایتالیا های اجاره خانه و خوراک و پوشاک نیز موجود است که باید به انها توجه کرد. اگر شما قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارید باید محل اقامت را نیز در نظر بگیرید این که کجا می خواهید زندگی کنید،هزینه ای که می بایست جهت اقامت در یک اپارتمان پرداخت کنید و... 

خوابگاه دانشجویی در ایتالیا

یکی از مشکلات دانشگاه های ایتالیا نداشتن خوابگاه دانشجویی است به همین دلیل فرد مجبور است خانه ای را در محوطه یا خارج از محوطه ی دانشگاه اجاره کند البته دانشگاه در این زمینه کمک هایی را به افراد ارائه می دهد و در یافتن خانه ای مناسب افراد را یاری می دهد. وقتی که شما به عنوان دانشجو وارد ایتالیا می شوید می توانید ساعاتی را در هفته به کار اختصاص دهید تا بتوانید مخارج زندگی خود را تامین کنید که جهت انجام این کار یادگیری زبان ایتالیایی بسیار حائز اهمیت است و فرد باید بتواند به خوبی به زبان ایتالیایی سخن بگوید. 

 
شرايط تحصيل در ايتاليا,تحصيل رايگان در ايتاليا,تحصيل در ايتاليا,هزينه تحصيل در ايتاليا,ادامه تحصيل در ايتاليا,اعزام دانشجو به ايتاليا,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت: 14:58