شهریه دانشگاه در نروژ | بلاگ

شهریه دانشگاه در نروژ

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

شهریه دانشگاه در نروژ 

کشور نروژ از جمله کشور های اروپایی میباشد که سیستم آموزش آن در سطح بالایی از کیفیت و اعتبار علمی برخوردار است . اکثر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های نروژ پس از فارغ التحصیلی معمولا درسمت های مختلف دانشگاهی مشغول به کار میگردند. نروژبه دلیل آب و هوای خوبی که دارد و همچنین شرایط ویژه ای که برای تحصیل دانشجویان از جمله امکان تحصیل رایگان در کلیه دانشگاه های آن  فراهم آمده و اینکه زبان تحصیل دردانشگاه هاهی این کشوردر مقاطع ارشد و دکتری  به زبان انگلیسی میباشد همواره یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی دانشجویلن سراسر دنیا به ویژه دانشجویان ایرانی بوده است.

 

دانشگاه های نروژ

در دانشگا ه های کشور نروژ تحصیلات در تمامی مقاطع رایگان است و به همین جهت از دانشجویان شهریه برای تحصیل رایگان در نروژ دریافت نمیگردد. البته دانشجویان در هرترم  مبلغ کمی را به عنوان هزینه آزمون و خدمات رفاهی مانند تسهیلات ورزشی و بهداشتی که درییافت میکنند به دانشگاه پرداخت مینمایند که مبلغ آن 300تا 600کرون است . در کشور نروژ دانشجویان بین المللی نیز برای تحصیل خود در کشور نروژ شهریه ای را پرداخت نمی نمایند . زبان تحصیل در مقطع کارشناسی کشور نروژ زبان نروژی است .به همین دلیل در صورتی که دانشجویان ایرانی قصد تحصیل رایگان در کشور نروژ  را دارند بهتر است تحصیلات کارشناسی خود را در کشور ایران بگذرانند وسپس  برای پذیرش کارشناسی ارشد و دکتری در کشور نروژ اقدام نمایند .

 

هزینه های زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ بالا میباشد  . دانشجویان خارجی که در این کشور در دانشگا ههای نروژ مختلف بدون پرداخت شهریه تحصیل در نروژ میکنند باید هزینه های سنگین زندگی را نیز متقبل شوند . معمولا در کشور نروژ به دانشجویان مقطع ارشد و دکتری اجازه کار داده میشودکه در مقابل آن دستمزدی دریافت میکنند  . که علاوه براین  به دانشجویان مقطع دکتری دانشگا های  نروژ ماهیانه در حدود 2000دلار حقوق می دهند تا بتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. 

مبلغ شهریه در دانشگاه اسلو نروژ که یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است صفر است و به همین دلیل رقابت تنگاتنگی میان دانشجویان برای ورود به این دانشگاه وجود دارد .

 
شرايط تحصيل در نروژ,تحصيل رايگان در نروژ,تحصيل در نروژ,هزينه تحصيل در نروژ,ادامه تحصيل در نروژ,اعزام دانشجو به نروژ,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت: 17:43