تحصیل در بلژیک با دیپلم و لیسانس | بلاگ

تحصیل در بلژیک با دیپلم و لیسانس

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تحصیل در بلژیک با دیپلم و لیسانس

هزینه های بالای زندگی در بلژیک و نیز استفاده از دو زبان فرانسوی و هلندی به عنوان زبان آموزشی در این کشور، باعث شده است که از شمار افرادی که متقاضی تحصیل در این منطقه هستند کاسته شود. اما با تمام این تفاسیر افرادی هستند که بنا به دلایل مختلفی اقدام به ادامه تحصیلات آکادمیک در کشور بلژیک میکنند.

دانشجویان بومی بعد از گذرادن دوره تحصیلات اجباری  کشور بلژیک و گرفتن مدرک مرتبط با آموزش های پایه، ابتدایی ومتوسطه ی مراکز آموزشی این کشور  یا همان دیپلم ، و افراد غیر بومی با ارائه دادن مدرک دیپلم کشور خود ویا مدرکی هم ارزش با آن به دانشگاه های بلژیک، میتوانند بعد از احراز دارا بودن شرایط اختصاصی هر دانشگاه ،نسبت به ادامه تحصیل در بلژیک مرحله لیسانس اقدام کنند. کلیه دانشجویان خارجی به استثنای علاقمندان به  رشته¬های پزشکی، دندانپزشکی و برخی گرایش های مهندسی و رشته معماری که برای ورود به دانشگاه های بلژیک نیاز به گذراندن آزمون ورودی دارند ،می¬توانند بدون الزام به شرکت در آزمون ورودی وارد دانشگاه و یا مدارس عالی شوند .افراد خارجی متقاضی ورود به دانشگاه ها باید مدرک زبان فرانسه یا هلندی را دراین مرحله داشته باشند ، زبان تدریس علوم در دوره فوق لیسانس ، یکی از این دو زبان میباشد.

کارشناسی در بلژیک

طول دوره کارشناسی در کشور بلژیک تقریبا 4 سال است که فرد در صورت داشتن تصمیم برای ادامه شرایط تحصیل در بلژیک میتواند با اخذ مدرک زبان انگلیسی و نیز ارائه مدارک دوره ی کارشناسی  و نیز ارائه مدرکی مبنی بر داشتن سابقه کار مدیریتی، وارد دوره ی دو ساله کارشناسی ارشد در رشته های تجزیه و تحلیل مالی و حسابرسی – مدیریت سازمان و منابع انسانی ––بازاریابی و استراتژی اطلاعات – مدیریت سازمانهای اجتماعی  – کارآفرینی  – مهندسی مالی – اجرای سیستم های مدیریت، بانکداری و مدیریت مالی و …  که کاملا به زبان انگلیسی تدریس میشوند،شوند.

 دانشجویان باید توجه داشته باشند که رشته انتخابی آنها درز مقطع فوق لیسانس نباید با رشته ی دوره کارشناسی آنها مغایر باشد.

 
شرايط تحصيل در بلژيک,تحصيل رايگان در بلژيک,تحصيل در بلژيک,هزينه تحصيل در بلژيک,ادامه تحصيل در بلژيک,اعزام دانشجو به بلژيک,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 3 بهمن 1396 ساعت: 19:20