تحصیل رایگان درسوئد | بلاگ

تحصیل رایگان درسوئد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تحصیل رایگان درسوئد

یکی از کشور هایی که سیستم تحصیلی خود را در سال های اخیر چه از لحاظ آموزشی و چه از لحاظ هزینه های تحصیل در کشور سوئد پرداختی تحصیلی تغییر داده کشور سوئد است . در این کشور قبل از وضع قوانین جدید در سال 2011 تمام هزینه های تحصیل دانشجویان رایگان بود و دانشجویان میتوانستد در بهترین دانشگاه های کشور سوئد بدون پرداخت هیچ هزینه های تحصیل نمایند. اما پس از تحولات نظام آموزشی ای کشور دانشجویان برای ادامه تحصیل رایگان در  بایستی تمام هزینه های تحصیل را ، خود پرداخت کنند.

برنامه نظام آموزشی کشور سوئد

باوجود اینکه در کشور سوئد تحصیل رایگان وجود ندارد اما همواره دانشجویان ایرانی بسیاری  به دلیل بالا بودن سطح کیفی دانشگاه های سوئد و امنیتی که در این کشور وچود دارد متقاضی تحصیل در این کشور هستند .دانشگاه های کشور سوئد پیشرفته ترین امکانات را در رشته های مهندسی کامپیوتر پزشکی و خیلی از رشته های دیگر در اختیار دانشجویان میگذارد تا باتوجه به برنامه نظام آموزشی این کشور در راستای ایده پردازی و ایجاد خلاقیت استعداد دانشجویان را کشف نمایند . از این رو این کشور یکی از پیشروان در این زمینه های تحصیلی  میباشد . اکثر دانشگاه های سوئد از دانشگاه های معروف و معتبر دنیا به شمار می آیند .

دانشگاه های سوئد

دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های سوئد باید شهریه ای در حدود 10000تا 12000یورو پرداخت کند .تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد به مدت 4 سال به طول می انجامد . در مقطع ارشد نیز طول دوره تحصیل در سوئد برای دانشجو 2 سال است . با توجه به تغییرات سیستم آموزشی سوئد در خصوص پرداخت هزینه های تحصیل ، دانشجو باید در این مقاطع شهریه ای معادل 70000تا 200000 را بر اساس دانشگاه و رشته ای که در آن تحصیل میکند بپردازد. در مورد تحصیل در مقاطع دکتری در کشور سوئد میتوان گفت که دانشجو سالانه شهریه ای ناچیز را پرداخت میکند که در مقابل دریافت حقوق 2000 دلار در ماه و خدماتی که از طرف دانشگاه دریافت میکند ، تحصیل در مقطع دکتری  در سوئد  را رایگان در نظر گرفت.

 
شرايط تحصيل در سوئد,تحصيل رايگان در سوئد,تحصيل در سوئد,هزينه تحصيل در سوئد,ادامه تحصيل در سوئد,اعزام دانشجو به سوئد,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 3 بهمن 1396 ساعت: 19:39