آشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و آموزشی نروژ | بلاگ

آشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و آموزشی نروژ

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

آشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و آموزشی نروژ

نروژ کشوری در شمال شبه جزیره اسکاندیناوی و جزء کشورهای اروپای شرقی است. پایتخت این کشور، شهر اسلو می باشد. شهرهای برگن، تروندهایم، استاوانگر جزء مهمترین شهرهای این کشور هستند. این کشور دارای 2544 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه است ودارای جمعیتی بالغ بر حدود 5 میلیون نفر است .

نظام سیاسی نروژ

از نظر سیاسی، حکومت نروژ پادشاهی است و قوه مقننه در این کشور، همانند دیگر کشورهای دمکرات از یک مجلس قانون گذاری تشکیل شده است. فعالیت احزاب در کشور نروژ ، تقریبا آزاد است و به همین دلیل احزاب سیاسی متعددی در نروژ وجود دارد که این کشور را به یک نظام حکومتی چند حزبی، تبدیل کرده است. قدرت اجرایی کشور، در دست پادشاه است، اما با این وجود، بعد از تشکیل نظام پارلمانی، این وظایف به صورت تشریفاتی درآمده است.به همین دلیل ، میتوان گفت در عمل، نخست وزیر این کشور، قدرت را در دست دارد. 

امید به زندگی

نرخ امید به زندگی برای مردان تقریبا76 و برای زنان حدود 82 سال می باشد.  این کشور از طرف سازمان ملل متحد به عنوان بهترین کشور با استاندارهای بالای زندگی در دنیا شناخته شده است که عواملی مثل میزان تحصیلات، نرخ امید به زندگی، هماهنگی میزان درآمد و هزینه های زندگی در نروژ ماهانه و بهداشت و تغذیه مناسب،کاملا منطبق بر استانداردهای این سازمان ، شناخته شده است علاوه بر اینکه امروزه این کشور در شمار ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار گرفته است، از لحاظ تحصیل رایگان در نروژ تکنولوژی و صنعت نیز، جزء مدرنترین کشورها محسوب می شود که به این مطلب می توان، امنیت بالا و درصد رخداد بسیار پایین جرم و جنایت را،اضافه نمود.

تحصیلات رایگان

مردم کشور نروژ ، دارای سطح نسبتا بالایی از تحصیلات هستند که رایگان بودن دوره های آموزش، می تواند یکی از عوامل تحصیل در نروژ آن باشد.دوره های قبل از دانشگاه در نروژ، شامل دوره آموزش پایه، آموزش ابتدایی، تحصیلات متوسطه،و آموزشهای فنی و حرفه ای می باشد که عواملی مثل آموزشهای کاربردی و همچنین مدرن بودن آموزشهای تئوری ، مسیر موازی آموزش و پرورش را نظام تحصیلی نروژ فراهم کرده است. 
 
 
شرايط تحصيل در نروژ,تحصيل رايگان در نروژ,تحصيل در نروژ,هزينه تحصيل در نروژ,ادامه تحصيل در نروژ,اعزام دانشجو به نروژ,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت: 12:24