فوق لیسانس و دکتری در آلمان | بلاگ

فوق لیسانس و دکتری در آلمان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

فوق لیسانس و دکتری در آلمان

شرایط تحصیل در المان به گونه ای است که اکثر افرادی که فکر ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را در سر دارند یکی از اولویت هایشان تحصیل در المان است. مدت زمان اخذ مدرک  دکتری در المان 4 سال می باشد که دانشجو می تواند هم به زبان المانی و هم به زبان انگلیسی تحصیل کند که البته دانشجو برای گذراندن تحصیل هر یک از این ها نیازمند مدرک می باشد مثلا اگر بخواهد به زبان انگلیسی تحصیل کند بایستی مدرک ایلتس یا تافل داشته باشد. بالا بودن معدل نیز یکی دیگر از شرایط پذیرش دکتری در المان است. 

دانشگاه های رایگان دولتی

در دانشگاه های دولتی تحصیل در مقطع دکترا رایگان است و بسته به نوع رشته ی تحصیلی مبلغی به عنوان حقوق به دانشجوی دکتری ماهانه پرداخت می شود. 

به طور کلی یک دانشجو در المان به طور ماهیانه به مبلغی حدود 820 یورو نیازمند است که این هزینه صرف خوراک پوشاک و سایر چیز ها می شود. 

به منظور تحصیل کارشناسی ارشد در المان فرد محصل باید دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان باشد یا اینکه دارای قبولی در ازمون سراسری باشد. به طور کلی فردی که قصد اخذ فوق لیسانس در المان را دارد باید از دانشگاه های سراسری مدرک داشته باشد در غیر این صورت برای ورود به دانشگاه باید سوابق تحصیلی عالی داشته باشد. 

شهریه و هزینه ی تحصیل در المان

با توجه به این که دانشگاه های آلمان اکثرا به صورت رایگان است دانشجو میبایست فقط هزینه ی نیاز های روزمره خود را رداخت کند. البته  در بعضی از  دانشگاه ها به ویژه دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند دانشجو موظف است سالیانه مبلغ 15000 یورو به منظور شهریه پرداخت کند. 

 
شرايط تحصيل در آلمان,تحصيل رايگان در آلمان,تحصيل در آلمان,هزينه تحصيل در آلمان,ادامه تحصيل در آلمان,اعزام دانشجو به آلمان,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت: 12:39