فوق لیسانس و دکتری در بلژیک | بلاگ

فوق لیسانس و دکتری در بلژیک

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

فوق لیسانس و دکتری در بلژیک

با توجه به اینکه کشور بلژیک به طور کلی مهاجر پذیر نمی باشد، جذب و پذیرش دانشجویان خارجی کمتر و به سختی انجام میشود . اما با توجه به این عوامل این کشور هرساله نام تعدادی از دانشجویان خارجی را در فهرست دانشجویان مراکز آموزش عالی خد دارد که نام ایرانیان نیز در فهرست این پذیرش شدکان به چشم میخورد. 

ادامه تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورت مسلط بودن به یکی از دو زبان فرانسوی و هلندی امکان پذیر است .چرا که این دوزبان بعنوان زبان رسمی در این کشور بوده و آموزش های مراکز علمی هم بر طبق آن صورت میگیرد.

دانشجویان جهت ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد باید مدارکی چون: مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات همچنین مدرک زبان انگلیسی سطح آیلتس 6 یا 6.5 را ارائه دهند.

سیستم آموزشی در بلژیک

 مدت زمان اتمام دوره فوق لیسانس 1 تا 2 سال در این سیستم آموزشی بلژیک تعریف شده که در برخی موارد ممکن است بیشتر هم طول بکشد. دانشجویان مشغول به تحصیل در این دوره در طول هفته اجازه کار دانشجویی دارند.

طول دوره دکتری 4 سال بوده و چنانچه افراد قصد ادامه تحصیلات در مقطع دکتری را داشته باشند میتوانند از بورسیه های مختلف این کشور از قبیل تحصیل رایگان در بلژیک ، پرداخت هزینه های تحصیل در بلژیک ، بیمه برای دانشجو و خانواده او استفاده کنند. مقطع دکتری در کشور بلژیک بعنوان شغل دوم برای افراد محسوب میشود که افراد در کنار دریافت حقوق ماهانه از این طریق، در هفته حدود 30 ساعت کار دانشجویی دارند که با درآمد حاصل از آن میتوانند تمامی هزینه های زندگی در بلژیک و تحصیل خود را تامین کند.

دوره آموزشی در بلژیک

نکته قابل ذکر در رابطه با این دو دوره آموزشی، ارائه شدن دروس به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های بلژیک است . لذا افراد میتوانند با شناسایی و تحصیل در این دانشگاه ها سختی کمتری را در راه ادامه تحصیل متحمل شوند.

با توجه به اینکه پذیرش از دانشگاه رایگان بلژیک بدون مدرک زبان امکانپذیر است توصیه می شود دانشجویان متقاضی شانس خود را برای این دانشگاه ها امتحان کنند.

شرايط تحصيل در بلژيک,تحصيل رايگان در بلژيک,تحصيل در بلژيک,هزينه تحصيل در بلژيک,ادامه تحصيل در بلژيک,اعزام دانشجو به بلژيک,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 13:09