رشته های پرطرفدار در کشور اتریش | بلاگ

رشته های پرطرفدار در کشور اتریش

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

رشته های پرطرفدار در کشور اتریش

در دانشگاه های اتریش و موسسات علمی هر کشور بنا به دلایل مختلفی از جمله استفاده از اساتید مجرب، به روز کردن دائمی شیوه های تحصیلی، اعمال قوانین غیر قابل اغماض در مورد تحصیل افراد بومی و غیر بومی خود و بسیاری از عوامل مختلف دیگر، دسته ای از رشته ها باپیشرفت قابل توجهی در سراسر دنیا مطرح میشوند . رشته های تحصیلی در کشور اتریش نیز تعدد زیادی دارند که هر ساله عده ی زیادی در این رشته ها به تحصیل در اتریش مشغول هستند . دانشجویان خارجی متقاضی ادامه تحصیل در این کشور بیشتر به سمت رشته های پزشکی و دندان پزشکی و نیز داروسازی گرایش دارند.

رشته تحصیلی

از این رو بنا به دلیل درخوست های زیاد جهت پذیرش در این رشته ها افراد علاوه بر رعایت شرایط تحصیل در اتریش ملزم به شرکت در آزمون های ورودی پیش بینی شده برای این رشته ها میباشند. یکی از پیش شرط های انتخاب رشته های پزشکی و دندان پزشکی مطابقت داشتن رشته تحصیلی مقطع قبلی با رشته انتخابی جدید است. به استثای موردی که دانشگاه مبدا فرد این رشته را نداشته باشد، فرد از این قاعده مستثنی میشود.

 علاوه بر رشته های حوزه سلامت ، رشته هایی مانند اقتصاد، روانشناسی، رشته های هنری دانشکده ی هنرهای عالی نیز در زمره پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی اتریش شناخته میشود. که برای آنها نیز محدودیت پذیرش وجود دارد.

دوره کارشناسی

طول دوره کارشناسی رشته های فوق 2 تا 3 سال ، مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری تقریبا 3 سال برنامه ریزی شده است . که تدریس دروس این مراکز در دو مقطع ارشد و دکتری آلمان  و انگلیسی و در دوره کارشناسی تنها به زبان آلمانی صورت میپذیرد.لازم به ذکر است که طول دوره دندان پزشکی 6 سال میباشد.

دانشجویان خارجی در طول تحصیل بنا به دوره تحصیلی اجازه 20 تا 30 ساعت کار دانشجویی برای هزینه زندگی در اتریش همزمان با تحصیل خود هستند.

 

شرايط تحصيل در اتريش,تحصيل رايگان در اتريش,تحصيل در اتريش,هزينه تحصيل در اتريش,ادامه تحصيل در اتريش,اعزام دانشجو به اتريش,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 14:08