تحصیلات تکمیلی در فنلاند | بلاگ

تحصیلات تکمیلی در فنلاند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تحصیلات تکمیلی در فنلاند

تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بومی کشور فنلاند همانند تمام دوره های تحصیلی قبل، یه صورت تحصیل رایگان در فنلاند است ولی اگر دانشجو از خارج از محدوده ی اتحادیه اروپا برای گذراندن تحصیلات تکمیلی وارد این کشور شده باشد باید شهریه پرداخت کند. 

تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان( آیلتس 6.5 برای ارشد و 7 برای دکتری) پیش شرط ورود به این مقاطع تحصیلی میباشد. چراکه تمام دروس کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی تدریس میشوند.

تحصیلات تکمیلی

از آنجا که پذیرش دانشجو برای مقطع تحصیلات تکمیلی مانند دوره کارشناسی مستلزم قبولی در کنکور نیست لذا افراد راحت تر میتوانند برای اخذ پذیرش دانشگاه های فنلاند اقدام کنند. البته از طرفی داشتن معدل 13 به بالا برای ارشد و 15 به بالا برای دکتری الزامیست.طول دوره کارشناسی ارشد 2 سال میباشد.

دانشجو در حین تحصیل در هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اجازه 20 تا 25 ساعت کار در هفته را دارد. در مقطع دکتری علاوه بر هزینه ی تحصیل در فنلاند که فرد به دلیل کار بر روی پروژه ها دریافت میکند. میتواند از طریق تدریس برخی کلاس ها در  مقاطع لیسانس و فوق لیسانی مبلغی را بعنوان حقوق دریافت کند .که همین مبلغ میتواند به عنوان کمک هزینه تحصیلی او باشد.

بورسیه های تحصیلی در فنلاند

دریافت انواع بورسیه های تحصیلی در کشور فنلاند فقط مختص به دوره دکترا میباشد. بهترین بورسیه دریافتی بورس cimo میباشد که به  همه دانشجویان خارجی که به زبان انگلیسی درس میخوانند و مشغول به تحقیق در این دوره هستند در تمام رشته های تحصیل در فنلاند تعلق میگیرد. البته این بورسیه تا زمانی که فرد از راه کار بر روی پروژه یا تدریس به دریافت نرسیده باشد برقرار میشود. مدت زمان این نوع بورسیه در حدود  ۳ ماه الی یک سال تحصیلی است. افرادی که از این نوع بورسیه تحصیلی بهره مندند در صورت اتمام مدت زمان اعطای بورسیه می توانند انواع دیگر بورسیه را درخواست کنند . دانشجویان در زمان دریافت این بورسیه معاف از مالیات هستند.

 
شرايط تحصيل در فنلاند,تحصيل رايگان در فنلاند,تحصيل در فنلاند,هزينه تحصيل در فنلاند,ادامه تحصيل در فنلاند,اعزام دانشجو به فنلاند,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 14:33