پناهندگی- ویزای همراه-اقامت دائم و ویزای کار در فنلاند | بلاگ

پناهندگی- ویزای همراه-اقامت دائم و ویزای کار در فنلاند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پناهندگی- ویزای همراه-اقامت دائم و ویزای کار در فنلاند

یکی از باورهای غلط در رابطه با پناهندگی در فنلاند، آسان بودن پناهنده شدن است که همین امر باعث شده که تعداد زیادی از افراد همه ساله در مرزهای این کشور به مشکل برخورد کرده و دچار آوارگی میشوند.

شرایط پناه جویان

افراد پناه جو نمیتوانند برای درخواست پناهندگی به کنسولگری برای هزینه ی زندگی در فنلاند بروند. اگر تقاضای پناهندگی فردی با موافقت دولت فنلاند روبه رو نشود این فرد به مدت 10 سال نمیتواند در سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز درخواست پناهندگی دهد. اما اگر  مسئولین کشور در دانشگاه های فنلاند بر این باور باشند که به دلایل قومیتی،مذهبی،ملیت، تعلق به گروه یا فرقه ای خاص یا عقاید سیاسی به کشور فنلاند پناه آورده است راحت تر با درخواست او موافقت میشود.

هزینه جاری پناه جویان با دولت فنلاند بوده و فرد میتواند به صورت رایگان در کمپ های این کشور زندگی کنند.

اگر فردی همسر رسمی شخص تابعه ی فنلاند باشد که او نیز در کشور فنلاند زندگی میکند ،نیازی به دریافت اجازه اقامت این کشور ندارد.

اجازه اقامت دائم

برای دریافت اجازه اقامت دائم کشور فنلاند باید شخصاً به اداره پلیس مراجعه شود.هنگام مراجعه به اداره پلیس، فرم درخواست اجازه اقامت تکمیل شده و پیوست های لازم برای این درخواست را همراه خود داشته باشد برای انجام درخواست می توانید با استفاده از سیستم رزرو وقت پلیس، در ابنترنت وقت رزرو کند.

طول اقامت

فرد درصورت داشتن شرایط زندگی کردن حداقل به مدت چهار سال با اجازه اقامت A در فنلاند ، باقی بودن شرایطی که بر اساس آن اجازه اقامت موقت را دریافت کرده است، و نیز در مدت این 4 سال بیش از دو سال در خارج از فنلاند اقامت نداشته باشد، میتواند اقامت دائم آن کشور را دریافت کند.

روش مهاجرت

 اگر فردی قصد مهاجرت به فنلاند از طریق کار را داشته باشد در ابتدا باید اجازه اقامت بر اساس شغل انتخابی در این کشور را داشته باشد. در صورتی که فرد مدرک تحصیل در کشور فنلاند را داشته باشد به او اجازه اقامت داده میشود. افراد عضو اتحادیه اروپا و نیز منطقه اقتصادی اروپا نیازی به دریافت اجازه اقامت ندارند.

شرايط تحصيل در فنلاند,تحصيل رايگان در فنلاند,تحصيل در فنلاند,هزينه تحصيل در فنلاند,ادامه تحصيل در فنلاند,اعزام دانشجو به فنلاند,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 6 تاريخ : شنبه 7 بهمن 1396 ساعت: 12:51