قوانین اموزشی فرانسه | بلاگ

قوانین اموزشی فرانسه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

قوانین اموزشی فرانسه

نظام اموزشی در فرانسه بر دو محور اصلی شامل پایداری و پویایی بنا شده است. محور پایداری به منظور اجرای قوانینی است که منجر به وضعیتی مطلوب شود. اما محور پویایی به منظور باز سازی زیر ساخت های نظام  اموزشی و بهتر شدن روز افزون سیستم اموزشی تشکیل شده است.

شرایط و قوانین تحصیل در مقاطع مختلف

بیش 13 میلیون دانش اموز در کشور فرانسه مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف هستند. مقاطع تحصیل در کشور فرانسه از دوره ی پیش دبستانی شروع می شود که در بر طبق قوانین این دوره دانش اموزان در گروه سنی3 تا6 سال در این مقطع تحصیل می کنند که ی این دوره تحصیل رایگان در فرانسه اختیاری است. هدف از این برگزاری این دوره اشنایی کودک با محیط مدرسه است.

دوره ی ابتدایی در فرانسه

دوره ی ابتدایی در کشور فرانسه 5 سال به طول می انجامد و پس از ان فرد وارد دوره ی متوسطه یا همان دبیرستان شده و 4 سال در این مقطع تحصیل می کند این دوره همان کالج است که فرد را در تصمیم گیری برای انتخاب رشته و سایر مهارت ها اماده می کند. تمامی این مقاطع برای افراد رایگان است لازم به ذکر است که اگر افراد زبان فرانسوی را نیاموخته باشند شورای شهر برای این دسته کلاس هایی را جهت یادگیری اماده می کند.

اموزش عالی در فرانسه

با شروع دوره ی اموزش عالی که همان مقاطع دانشگاهی است فرد وارد دانشگاه می شود. اگر فردی از خارج از کشور به فرانسه جهت  تحصیل امده باشد می بایست زبان فرانسوی یا دست کم انگلیسی را بلد باشد چرا که تمامی رشته ها در مقطع لیسانس به زبان فرانسوی است و فقط بعضی از دانشگاه ها در تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند. در غیر این صورت فرد نمی تواند در دانشگاه های فرانسه تحصیل کند.

ادامه تحصیل در فرانسه

لازم به ذکر است که فردی که قصد ادامه تحصیل در فرانسه را دارد باید هزینه های زندگی در فرانسه را نیز در نظر بگیرد اما نظام اموزشی در فرانسه به گونه ای است که فرد می تواند از طریق وام دانشجویی و یا کمک هزینه ای که دولت به منظور تحصیل فرد می دهد استفاده کند.

 
شرايط تحصيل در فرانسه,تحصيل رايگان در فرانسه,تحصيل در فرانسه,هزينه تحصيل در فرانسه,ادامه تحصيل در فرانسه,اعزام دانشجو به فرانسه,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 4 تاريخ : شنبه 7 بهمن 1396 ساعت: 13:13