فوق لیسانس و دکتری در سوئد | بلاگ

فوق لیسانس و دکتری در سوئد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

فوق لیسانس و دکتری در سوئد

برخورداری از شرایط تحصیلی عالی و نیز سطح بالای علمی دانشگاه های سوئد و مطرح بودن آنها در سطح جهانی همواره باعث مهاجرت دانشجویان از سایر کشور ها به این کشور برای مقوله ادامه تحصیلات شده است. تحصیلات آکادمیک در این کشور به دوره های مختلفی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم میشود که ما در این متن در رابطه با دو مقطع ارشد و دکتری اطلاعاتی را خدمت کاربران گرامی عرضه مینماییم.

چنان چه دانشجویی موفق به اخذ مدرک کارشناسی شد میتواند با کسب نمره 605 آزمون آیلتس جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام کند .طول این دوره در کشور سوئد 1 تا 2 سال میباشد که تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس میشوند .و در پایان دوره ، دانشجو باید پایان نامه ای را در رابطه با رشته تحصیلی خود ارائه دهد که شرایط فارغ التحصیلی را داشته باشد .

به دلیل هزینه بر بودن تحصیل در سوئد این مقطع، به دانشجویان اجازه کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته داده شده است که این خود میتئاند کمکی به تامین هزینه های او باشد.

برای پذیرش در دو مقطع فوق لیسانس و دکتری سوئد ، لزوما فرد باید مدرک مرتبط با رشته خود را در دوره ی کارشناسی اخذ کرده باشد.چنانچه فرد دانشجو مدرک کارشناسی خود را از کشور دیگر اخذ کرده باشد و اما برای فوق لیسانس خواهان شرایط تحصیل در اتریش باشد باید مدارکی را از قرار زیر به دانشگاه مقصد تحویل دهد که عبارتند از:

 

 

  • توصیه نامه از اساتید روی سربرگ دانشگاه با امضا و مهر استاد یا دانشگاه
  • ترجمه مدرک تحصیلی لیسانس
  • ترجمه ریزنمرات مقطع لیسانس
  • مدرک زبان تافل با نمره حداقل 90 و یا مدرک آیلتس با نمره حداقل 5/6
  • کپی از صفحه اول پاسپورت
  • 3 قطعه عکس زمینه سفید(6*4)

 

 

فرد بعد از پایان تحصیلات این مقطع میتواند شغلی را در این کشور برای  خود برگیزیند و یا اینکه برای پذیرش دکتری در دانشگاه های سوئد اقدام کند.

داشتن نمره 7 آیلتس برای تحصیل در این دوره ضروری است. دانشجو در این مقطع میتواند از انواع بورسیه های تحصیلی سوئد و همچنین اجازه کار دانشجویی 30 ساعت در هفته بهره مند شود. که البته دولت این کشور برای دانشجویان دکتری مبلغی را هم بعنوان حقوق در نظر گرفته است.

طول دوره دکتری تقریبا 4 سال تعریف شده است که بعد از طی این مدت فرد به دریافت دکتری تخصصی رشته خود نائل می آید ، که با استفاده از آن میتواند در تمام مراکز علمی دنیا مشغول به تدریس شود

 

شرايط تحصيل در سوئد,تحصيل رايگان در سوئد,تحصيل در سوئد,هزينه تحصيل در سوئد,ادامه تحصيل در سوئد,اعزام دانشجو به سوئد,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 7 تاريخ : شنبه 7 بهمن 1396 ساعت: 13:21