تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و لیسانس | بلاگ

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و لیسانس

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و لیسانس

ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش برای افرادی که مقطع متوسطه دو را سپری کرده اند امکان پذیر میباشد .لذا افراد میتوانند با ارائه مدرکی دال بر پایان این دوره طبق ضوابطی وارد دانشگاه های این کشور شده و مرحله آموزش عالی را با ورود به مراکز مختلف دانشگاهی شروع کنند. در این میان هر ساله تعدادی از افراد خارجی اتریش را به عنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب میکنند که عواملی مثل نظام آموزشی ایده آل، هزینه های کم ،سطح بالای استانداردهای هزینه ی زندگی در اتریش در مصمم شدن برای اخذ این تصمیم اثرگذار می باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشجویان خارجی در اتریش

- مدرک دبیرستان معادل مدرک اتریشی یا اینکه گواهینامه ارزشیابی شده پایان تحصیلات دانشگاهی و دوره پس از دوره متوسطه از موسسات آموزشی 

-گواهی که مربوط به دسترسی مستقیم به دوره مورد نظر از تحصیلات در کشور اتریش مربوطه کسب شده باشد. به طور معمول این در مورد متقاضیان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا اعمال نمی‌شود.

 

اطلاعات و دانش کافی آلمانی

زبان تدریس در دانشگاه های اتریش زبان آلمانی است لذا افراد متقاضی ورود به این مراکز آموزش عالی باید مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1  داشته باشند . و یا اینکه بدون داشتن این مدرک جهت ادامه تحصیل در اتریش اقدام کرده و قبل از ورود به دانشگاه، به یادگیری این زبان در کالج های این کشور بپردازد.

دولت اتریش برای همه دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی زمانی را برای کار دانشجویی در نظر گرفته است که این زمان برای دانشجویان دوره کارشناسی 10 ساعت کار در هفته در نظر گرفته شده است. دانشجویان ایرانی متقاضی ورود به اتریش جهت ادامه تحصیل باید بدانند که شرط اولیه و مهم  ورود به مقطع لیسانس کشور اتریش ارائه دادن گواهی اشتغال به تحصیل و ویزای تحصیلی اتریش و قبولی در کنکور سراسری و پذیرش در یکی از دانشگاه های دولتی کشور ایران میباشد.

البته یک استثنا هم در این مورد وجود دارد و آن اینکه برای پذیرش در برخی رشته های دانشگاهی کشور اتریش فرد باید در آزمون ورودی مخصوص با زبان آلمانی شرکت نماید.

ادامه تحصیل با مدرک لیسانس در اتریش

 افرادی که قصد ادامه تحصیل با مدرک لیسانس در این کشور را دارند باید بدانند که مقطع کارشناسی ارشد در این کشور فرق چندانی با لیسانس ندارد جز در مواردی مثل افزایش مقدار کمی شهریه و  و اینکه به فرد بعد از پایان این دوره اجازه اقامت یک ساله  و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری میدهند که در در این مدت بتوانند برای خود کاری پیدا کنند.

 
شرايط تحصيل در اتريش,تحصيل رايگان در اتريش,تحصيل در اتريش,هزينه تحصيل در اتريش,ادامه تحصيل در اتريش,اعزام دانشجو به اتريش,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت: 13:20