فوق لیسانس و دکتری در آمریکا | بلاگ

فوق لیسانس و دکتری در آمریکا

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

فوق لیسانس و دکتری در آمریکا

برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس در آمریکا فرد باید ویزای تحصیلی آمریکا و هزینه ی تحصیل در آمریکا و مدرک کارشناسی همان رشته را داشته باشد یا در غیر اینصورت باید مدارکی را دال بر داشتن تخصص و تجربه در رابطه با رشته کارشناسی ارشد ارائه دهد. داشتن رتبه 14 به عنوان معیاری تقریبی برای ورود به مقطع فوق لیسانس در نظر گرفته شده است.

داشتن مدرک تافل و نیز توصیه نامه اساتید، برای پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های آمریکا یکی دیگر از شرط های ورود به این دوره میباشد. جالب توجه است که فقط حدود 3 درصد از آمریکایی ها مدرک کارشناسی ارشد دارند وبنابراین اگر فردی موفق به پذیرش در این دوره شود از شانس بسیار خوبی برای اشتغال در این کشور در آینده برخوردار است.

مدرک دکتری در آمریکا

بالاترین مدرک تحصیلی در آمریکا که از اعتبار بسیار زیادی هم برخوردار میباشد،مدرک دکتری است. افراد برای تحصیل در این مقطع از امکانات علمی و پژوهشی زیادی برخوردار میشوند. پذیرش در این دوره بدون داشتن مدرک زبان امکانپذیر نیست.مدت زمان تحصیل در آمریکا در  این دوره به طور میانگین 3 تا 4 سال در نظرگرفته شده است. 

سهمیه پذیرش دانشجویان خارجی در این مقطع در هر سال حدودا 3 تا 15 نفر است که به دلیل اعمال این محدودیت، افرادی که پرونده مناسبی را داشته باشند شانس بیشتری برای قبولی دارند. همچنین داشتن معدل 15 برای ورود به دوره دکتری در آمریکا الزامیست.

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا

دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا ابتدا باید هزینه ی زندگی در آمریکا را بدانند و کلاس ها و سمینارهای پیشرفته را طی حدود سه تا چهار ترم بگذرانند؛ در پایان این دوره ها از دانشجو آزمون گرفته می شود و در صورت قبولی می تواند روی پایان نامه خود کار کند. و بعد از قبولی پایان نامه وطی شدن مراحل مربوط به آن، فرد باید از پایان نامه خود دفاع کند.

دانشجویان این مقطع علاوه بر اجازه کار دانشجویی در هفته، برای تامین هزینه های خود، میتوانند از انواع بورسیه های تحصیلی استفاده کنند.

 

 

شرايط تحصيل در آمريکا,تحصيل رايگان در آمريکا,تحصيل در آمريکا,هزينه تحصيل در آمريکا,ادامه تحصيل در آمريکا,اعزام دانشجو به آمريکا,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت: 14:52