رتبه بندی دانشگاه های پرتغال | بلاگ

رتبه بندی دانشگاه های پرتغال

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

رتبه بندی دانشگاه های پرتغال

کشور پرتغال علی رغم این که کشور کوچکی میباشد اما دارای دانشگاه های به نام و معتبری است که نام آنها در رنکینگ های جهانی قرار میگیرد و در این رتبه بندی ها ، جایگاه های مناسبی در بین دانشگاه های مطرح در سرتاسر دنیا کسب میکنند.

شاخص های رتبه بندی

رتبه بندی ها معمولا بر اساس شاخص هایی مانند کیفیت آموزشی ، کیفیت تدریس و هزینه ی زندگی در پرتغال و هزینه ی تحصیل در پرتغال و ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل رایگان در پرتغال و نیز فراهم بودن بستر تحقیقیاتی در دانشگاه ها و همچنین روند پیشرفت واحد های آموزشی و... صورت میگیرد . و باتوجه به حضور دانشگاه های پرتغال در رده بندی های دانشگاه های برتر دنیا، میتوان گفت که این کشور محل خوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی خواهد بود .

بر طبق لیست منتشر شده از رنکینگ جهانی دانشگاه ها، نام سه دانشگاه پورتو ، لیسبون و کویمبرا در رتبه بندی دانشگاه های پرتغال مطرح شده است.

دانشگاه پورتو

در حال حاضر در رده ی 100 دانشگاه برتر در اروپا قرار دارد که در رده بندی جهانی در میان 310 دانشگاه برتر دنیا نیز قرار گرفت. حدود 1600 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیلات هستند. که 31 درصد از آنها در دوره ی لیسانس و 69 درصدشان در دوره ی فوق لیسانس و دکتری درس میخوانند

دانشگاه لیسبون

بزگترین دانشگاه های کشور پرتغال و نیز دانشگاهی دولتی و نیز معتبرترین دانشگاه این کشور است که در رده بندی سال 2016-2017 حائز رتبه ی 201 تا 330 در رنگینگ جهانی شده است. و رتبه ی سوم در بین دانشگاه های کشور پرتغال را دارد.

دانشگاه کویمبرا

یک دانشگاه دولتی در کشور پرتغال و نیز از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است که از بین 400 دانشگاه برتر در دنیا جایگاه 367 را برای خود تصاحب کرده است و در رده ی ممتاز دانشگاه های کشور پرتغال  در کنار دو دانشگاه نام برده در فوق قرار دارد.

 

شرايط تحصيل در پرتغال,تحصيل رايگان در پرتغال,تحصيل در پرتغال,هزينه تحصيل در پرتغال,ادامه تحصيل در پرتغال,اعزام دانشجو به پرتغال,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت: 17:42