نظام اموزشی هلند | بلاگ

نظام اموزشی هلند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نظام اموزشی هلند

نظام آموزشی هلند به لحاظ کیفیت آموزش از رتبه بالایی  در سطح جهان برخوردار است. در نظام آموزشی هلند به شخصیت افراد از همان بچگی در کنار آموزش و تحصیل در هلند بها داده میشود و برای او ارزش قائل هستند به گونه ای که در یکی ازشهرهای ویکن دانش آموزان خود اسم مدرسه را  انتخاب نموده اند. از ویژگی های نظام آموزش هلند این است که خود دانش آموزان در اداره مدرسه و شیوه تدریس معلمان و.. مشارکت میکنند.

ویژگی ها و شرایط آموزش در هلند

از دیگر ویژگی های نظام آموزشی هلند میتوان به مواردی از قبیل : جایگزین نمودن تشویق به جای تنبیه ،جلوگیری از تبعیض میان دانش آموزان چه به لحاظ اجتماعی و  طبقاتی و توجه نمودن معلمان به ویژ گی ها و توانایی دانش آموزان اشاره نمود.

ساختار آموزشی در هلند

ساختار آموزش در کشور هلند از آموزش ابتدایی تا تحصیلات عالی بدین گونه میباشد  . آموزش ابتدایی  در هلند به مدت 8 سال و از سن 4 تا 12 سالگی طول میکشد . در مقطع بعد از ابتدایی مقطع دبیرستان وجود دارد که دانش آموزش پس از گذراندن آموزش ابتدایی آموزش مقدماتی متوسطه را میگذراند  . دانش آموز پس از گذراندن این مدوره  وارد آموزش تکمیلی متوسطه عمومی میگردد و در آخر نیز تحصیلات پیش دانشگاهی را میگذراند . پس از گذراندن این دوره تحصیلی و قبولی در امتحانات موفق به کسب مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میگردد.

شرایط ورود به دانشگاه در کشور هلند

براساس ساختار آموزشی کشور هلند تحصیلات عالی در این کشور در دانشگاه ها و مدارس عالی حرفه ای امکانپذیر میباشد . در کشور هلند 75 مدرسه عاالی حرفه ای و 13 دانشگاه و پنج موسسه آموزش عالی وجود دارد . برای ورود به دانشگاه در کشور هلند داشتن دیپلم مقدماتی vwo   و برای ورود به مدارس عالی حرفه ای دیپلم متوسطه پیشرفته HAVO از مدارک مورد نیاز میباشد . دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در کشور هلند رادارند براساس نظام آموزشی این کشور باید معادل دیپلم دبیرستان هلند را داشته باشند . کلیه افراد متقاضی برای ورود به دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت نمایند.

بر اساس ساختار آموزش کشور هلند مدت دوره کاردانی 2تا 3 سال ، مدرک کارشناسی 4 سال ، کارشناسی ارشد 2سال و دکترا یا پی اچ دی 4 سال با اراائه پایان نامه ، میباشد .

 

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

شرايط تحصيل در هلند,تحصيل رايگان در هلند,تحصيل در هلند,هزينه تحصيل در هلند,ادامه تحصيل در هلند,اعزام دانشجو به هلند,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 7 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت: 16:30