قوانین آموزشی در ایتالیا

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  قوانین آموزشی در ایتالیا

  ایتالیا کشور اروپایی است که دسته ای از الزامات و هنجارها تحت عنوان قوانین آموزشی ایتالیا، در مورد سیستم آموزشی کشور و مراحل مختلف تحصیلی در آن، تدوین شده است که رعایت این الزامات از جانب افراد و مسئولین کشور لازم وضروری است.

  شرایط تحصیل در ایتالیا

  یک اصل و قانون کلی در ایتالیا تدوین شده است که در طی آن دولت و خانواده ها ملزم یه فراهم کردن بهترین موقعیت تحصیلی برای افراد به جهت دستیابی به بالاترین سطح تحصیلی شده اند.

  طبق همین قانون گذراندن دوره ی تحصیلی ابتدایی که از سن 6 سالگی آغاز شده و تا 15 سالگی فرد ادامه می یابد اجباری بوده و نیز با تامین هزینه از جانب دولت، رایگان نیز میباشد.

  آموزش در ایتالیا باید به گونه ای باشد که بستر رشد و توسعه ی توانایی بچه ها را در زمینه های اجتماعی ، شغلی ،عقلانی، عملی و ... را فراهم کند ، به طوری که فرد بتواند حضوری موثر در حوزه ی شغلی و اجتماعی و فرهنگی جامعه در آینده داشته باشد.

  آموزش رایگان در ایتالیا

  آموزش دوره ی ابتدایی و متوسطه در ایتالیا کاملا دولتی و رایگان است . بعد از 15 سالگی افراد وارد دوره ی متوسطه ی تکمیلی شده و میتوانند خود را برای ورود به سطح بالاتریاز مراحل علمی،هنری، حرفه ای و تکنیکی آماده کنند که البته شرط دریافت گواهینامه در این مرحله، یکی از قواینن آموزشی ایتالیا برای ورود این افراد به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی میباشد.

  در دوره ی تحصیلات دانشگاهی در این کشور نیز، دسته ای از الزامات وجود دارد . به عنوان مثال طول دوره لیسانس در ایتالیا 3 سال بوده که افراد ملزم به پاس کردن 180 واحد درسی در طول این دوره میباشند.

  دوره ی فوق لیسانس در ایتالیا

  برای دوره ی فوق لیسانس در ایتالیا مدتی دو ساله در نظر گرفته شده که باید 120 واحد در طول آن گذرانده شده و پیش شرط ورود به این مقطع، داشتن مدرک کارشناسی میباشد.

  3 تا 5 سال مهلت گذراندن دوره ی دکتری در ایتالیاست. که مدرک فوق لیسانس و قبولی در گزینش دانشگاه ، پیش شرط ورود به این دوره است. این موارد ، چندی از  قوانین آموزشی ایتالیا در رابطه با مقاطع دانشگاهی میباشد.

   

  جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

  021-88288200

  نویسنده : legal-apply بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت: 16:53
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها