دانشگا های رایگان درسوئد

ساخت وبلاگ
چکیده : دانشگا های رایگان درسوئد کشور سوئد یکی از کشور های اروپایی است که در سال 2011 سسیستم تحول آموزشی ... با عنوان : دانشگا های رایگان درسوئد بخوانید :

دانشگا های رایگان درسوئد

کشور سوئد یکی از کشور های اروپایی است که در سال 2011 سسیستم تحول آموزشی را در بحث تحصیل رایگان در سوئد و ادامه تحصیل در سوئد و ویزای تحصیلی سوئد که قبلا در این کشور رایج بود را ایجاد نمود.  در این تغییرات دانشجویان باید برای  تحصیل در دانشگا های این کشور هزینه هایی را پرداخت نمایند همچنین یکی از سیاست های در پیش گرفته شده در سیستم آموزشی سوئد تاکید بر ایجاد فضایی برای تقویت ایده پردارزی و خلاقیت در دانشجویان و کشف استعداد دانشجویان در کشور سوئد  بوده است .

میزان شهریه در دانشگاه های سوئد

با و جود اینکه در سال های اخیر دانشجو برای تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا و یا دانشگاه های سوئد باید هزینه ای را پرداخت کند  اما همواره این کشور یکی ازمقاصد مورد استقبال دانشجویان در بحث مهاجرت تحصیلی و زندگی در این کشور بود ه است . اکثر دانشگا ههای سوئد دارای رنکینگ بالایی در کل دنیا هستند . در دانشگاه های سوئد دانشجو برای تحصیل باید شهریه ای پرداخت نماید که این شرط در همه دانشگاه ها یکسان است . اما میزان شهریه پرداختی و هزینه تحصیل در سوئد بسته به دانشگاه و نوع رشته تحصیلی متفاوت است . دولت سوئد برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند 2 نوع بورسیه در نظر گرفته است . یکی از این بورسیه ها برای دانشجویان کشور های توسعه یافته است که با در نظر گرفتن هزینه زندگی در سوئد در آن خود دولت تمامی هزینه های زندگی و تحصیل دانشجورا متقبل میشود . بورسه دیگر برای دانشجویان کشور های غیر از اتحادیه اروپا میباشد . در این بورسیه تنها از لحاظ هزینه های درسی به دانشجو کمک داده میشود.

شرایط تحصیل در دانشگاه های سوئد

کشور سوئد دارای 20 دانشگاه دولتی و 14 مرکز مسستقل  در زمینه تحصیل است . از دانشگاه های معتبر کشور سوئد میتوان از  دانشگاه استکهلم  - اوپسالا – دانشگاه صنعتی چالمرز – دانشگاه علوم کشاورزی سوئد – دانشگاه لولئو – دانشگاه لولند – دانشگاه لینه – دانشگاه مید سوئیدن – انتیتوی کارولینسکا – دانشگاه یوتبری و  موسسه سلطنتی فناوری نام برد . دانشگاه استکهلم یکی از 20 دانشگاه دولتی و معتبر کشور سوئد است  . برای تحصیل کارشناسی و ارشد دانشگاه های کشور سوئد تحصیل رایگان ندارند و باید مبلغ 10000 تا 12000 یورو برای شهریه پرداخت نمود. تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های سوئد رایگان است.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200
تحصيل در سوئد,شرايط تحصيل در سوئد,تحصيل رايگان در سوئد,هزينه تحصيل در سوئد,ادامه تحصيل در سوئد,اعزام دانشجو به سوئد,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 19 تاريخ : يکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت: 16:15