تحصیلات تکمیلی در بلژیک | بلاگ

تحصیلات تکمیلی در بلژیک

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تحصیلات تکمیلی در بلژیک

سالانه افراد زیادی جهت گذراندن تحصیلات تکمیلی فکر مهاجرت به کشورهای خارجی هستند.که بلژیک نیز همواره دانشجویانی از کشور های مختلف را برای ادامه تحصیل در این مرحله مورد پذیرش قرار میدهد ولی با این وجود این کشور بخاطر استفاده از دو زبان اصلی فرانسوی و هلندی در آموزش های خود و سخت بودن آموختن این دو زبان از طرف دانشجویان و همچنین بالا بودن هزینه های زندگی در آن نسبت به سایر کشورها، کمتر مورد توجه افراد دانشجد قرار گرفته است. و به عقیده بسیاری از افراد بنا به همین دلایل برگزیدن این کشور برای تحصیلات پایینتر مقرون به صرفه نبوده و ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی آن هم بیشتر در دوره دکتر با دریافت بورسیه توصیه شده است.

طول دوره کارشناسی ارشد در بلژیک

با این وجود دوره تحصیلات تکمیلی همواره متقاضیان خاص خود را دارد. طول دوره کارشناسی ارشد بصورت میانگین 1 تا 2 سال تخمین زده شده است. در برخی از دانشگاه ها از زبان انگلیسی برای تدریس و آموزش استفاده میشود که دانشجو میتواند در صورت مطابقت شرایطش با پذیرش آن دانشگاه برای تحصیل در آن واحد ها اقدام نماید.

اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس در بلژیک

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس کشور بلژیک شامل مدارک سوابق تحصیلی، مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی، توصیه نامه از اساتید سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی میباشد.

افرادی که مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه های بلژیک دریافت کرده اند شانس بیشتری برای ورود به مقطع دکتری این کشور پیدا میکنند. در این کشور تحصیل در بلژیک در این مقطع برای افراد متضمن دریافت حقوق میشود . طول دوره تحصیلی دکتری بطور میانگین4 سال است که  برای برخی ازدانشجویان  این مدت تا 5 سال نیز طول کشیده است.

شرایط کار در بلژیک

افراد در طی دوره تحصیلی خود میتوانند سی ساعت در هفته کار کنند. مواردی مثل تحصیل رایگان در بلژیک ، دریافت حقوق ماهانه، دریافت بیمه برای خود وسایر افراد خانواده ،از مزایای تحصیل و استفاده از بورسیه در مقطع دکتری بلژیک هستند.

 

شرايط تحصيل در بلژيک,تحصيل رايگان در بلژيک,تحصيل در بلژيک,هزينه تحصيل در بلژيک,ادامه تحصيل در بلژيک,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 3 تاريخ : شنبه 30 دی 1396 ساعت: 17:19