شهریه دانشگاه در ترکیه | بلاگ

شهریه دانشگاه در ترکیه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

شهریه دانشگاه در ترکیه

افرادی که به منظور تحصیل وارد کشور ترکیه می شوند معمولا در مقاطع دانشگاهی هستند و قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند. کشور ترکیه کشوری با برترین دانشگاه ها و اساتید است و هزینه ای که افراد جهت ادامه تحصیل در ترکیه پرداخت می کنند معمولا از کشور های دیگر کم تر است. کیفیت اموزشی عالی در کشور ترکیه باعث شده است که سالیانه مهاجران زیادی از سایر کشور ها وارد این کشور شوند و ادامه ی تحصیل خود را در این کشور بگذرانند.

هزینه های تحصیل در کشور ترکیه

هزینه تحصیل در کشور ترکیه بستگی به خود فرد دارد. در کشور ترکیه مانند سایر کشور ها دانشگاه ها به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه بسیار کم هزینه تر از دانشگاه های خصوصی است و در هر ترم حدود300 دلار است. اما در صورتی که فرد قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی را داشته باشد می بایست مبلغی در حدود 1000 دلار به دانشگاه پرداخت کند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی

شهریه دانشگاه های دولتی در کشور ترکیه برای افراد ترکیه ای 80 تا250 دلار است در حالی که این هزینه برای دانشجویان خارجی به طور میانگین بین 240 تا250 دلار است. تحصیل در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند برای افراد ترک زبان 150 تا500 و برای مهاجران خارجی 450 دلار است.

هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

در دانشگاه های کشور ترکیه هزینه ای که برای افراد ترک زبان در دانشگاه هایی که به زبان ترکی تدریس می شوند 100 تا200 دلار و برای اتباع خارجی 450 تا1000دلار است. این هزینه در مقطع دکترا به زبان ترکی استانبولی 200 تا300 دلار برای افراد ترک زبان و برای دانشجویان خارجی مبلغی بین 600 تا900 دلار است. این مقطع اگر به زبان انگلیسی تدریس شود بین 5000 تا 20000 دلار است.

شرايط تحصيل در ترکيه,تحصيل رايگان در ترکيه,تحصيل در ترکيه,هزينه تحصيل در ترکيه,ادامه تحصيل در ترکيه,اعزام دانشجو به ترکيه,...
نویسنده : legal-apply بازدید : 13 تاريخ : شنبه 30 دی 1396 ساعت: 19:24